KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9276011

nr 927 6011

Wladyslaw Chmielinski

(1911-1979), Polen

Akvarell , Wladyslaw Chmielinski, Krakow, signerad, 23, 5 x 33

Wladyslaw Chmielinski, polsk bildkonstnär född 1911, död 1979.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

9.200 kr

måndag 24 november 2014
kl 20:09:42

  • Klassiska
  • 24 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Wladyslaw Chmielinski

Läs mer om Wladyslaw Chmielinski